logotip

Вівторок, 18 травня 2021 22:52

В умовах недосконалого газового ринку вже в липні очікується масове банкрутство підприємств теплоенергетики - міжгалузева асоціація "Укртеплокомуненерго"

Запровадження ринку газу в Україні, в умовах якого сьогодні  повинні працювати всі теплокомуненерго, без вирішення таких нагальних проблем галузі як необгрунтовані тарифи на тепло та гарячу воду, постійно зростаючі ціни на енергоносії, колосальні борги призвели до гострої кризи в теплоенергетиці.

Загальний борг підприємств теплокомуненерго за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, вже перевищив 50 млрд грн. Це — результат неефективного державного регулювання галузі, використання застарілих методів тарифоутворення, політичної залежності тарифів та їх несвоєчасного перегляду.

Починаючи з 2016 р.,  борг держави з компенсації різниці у тарифах на теплову енергію перевищив 27 млрд грн. Окрім того, наразі  не  виконуються положення підписаного у минулому опалювальному сезоні з Асоціацією міст України  Меморандуму про взаємопорозуміння, зокрема в частині компенсації різниці у вартості газу, закладеної у тарифах на теплову енергію, та фактичної вартості газу у минулому опалювальному сезоні.

«Через економічно необґрунтовані тарифи на теплоенергію, тривалу кризу неплатежів населення за опалення та гарячу воду, а також невирішені питання з погашення заборгованості за спожитий газ, робота усіх підприємств ТКЕ фактично заблокована численними судовими спорами за позовами газопостачальників зі стягнення заборгованості, додаткових інфляційних нарахувань, штрафів, пені та річних процентів, арештів рахунків підприємств. Загальна сума штрафних санкцій, які вже сьогодні стягуються за судовими рішеннями на користь газопостачальників, перевищує 10 млрд грн. Щоб оздоровити фінансовий стан ТКЕ, які є підприємствами критичної інфраструктури і  життєзабезпечення, не допустити зриву підготовки до нового опалювального сезону 2021/2022рр., треба терміново прийняти законодавчі акти, які б забезпечили реструктуризацію боргів ТКЕ, накопичених через економічно необгрунтовані тарифи впродовж останніх 5 років. Відміна ж ПСО і перехід підприємств до роботи в ринку газу в умовах колосальних боргів призведе до колапсу в галузі вже в найближчі місяці та зриву опалювального сезону», — зазначив віце-президент міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

В міжгалузевій асоціаціїпрогнозують збільшення газових боргів та повне припинення облгазами газопостачання підприємств вже на початку липня цього року.

 

Підприємство

ЦПП та КО

Послуги

Споживачу

Інфо-центр

Контакти

Постачальник газу

Найти современные Joomla 3 шаблоны и скачать.